Laureaci wyróżnień Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

dir / 22-06-2017

W Auli  św. Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się doroczna uroczysta Gala  Olimpijczyków, podczas której Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk i jego zastępca Janusz Wrzal uhonorowali  dyplomami i nagrodami laureatów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych, mistrzów Polski w różnych dyscyplinach sportowych  oraz ich nauczycieli i dyrektorów szkół, w których  zdobywają oni swoją wiedzę, umiejętności. W tym gronie znaleźli się również: tegoroczny fryzjerski mistrz świata  w kategorii młodych talentów Mateusz Milejski, uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie, wychowanek mistrzyni Jolanty Buczyńskiej, właścicielki Salonu Fryzjerskiego „Jola” w Bielawie oraz Dominik Piątek – laureat pierwszego miejsca w „Turnieju na najlepszego piekarza”, uczeń Iwony Bednarz wicedyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 we Wrocławiu.  Nagrodzono nie tylko Dominika Piątka, Mateusza Milejskiego, ale również właśnie ich opiekunów: Iwonę Bednarz, Jolantę Buczyńską oraz dyrektorów szkół: Czesławę Gersztyn i Andrzeja Myślickiego. Na tej podniosłej uroczystości  nie mogło zabraknąć przedstawicieli Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej – prezesa  Zbigniewa Ładzińskiego i zarząd Izby  reprezentował wiceprezes Marian Fornalski.

Zabierając głos na początku Gali, Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk  podkreślił, że sukcesy laureatów świadczą nie tylko o ich ciężkiej i wytrwałej pracy, ale również o dużej dojrzałości i odpowiedzialności. Życzył im, aby nauka była nie tylko formą spełnienia ambicji, ale przede wszystkim życiową przygodą, dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą cel. Wyrazy uznania i podziękowania skierował także pod adresem ich opiekunów i dyrektorów szkół.

Tekst i zdjęcia: MZ