Plac Solny 13, 50-061 Wrocław

sekretariat@izba.wroc.pl

+48 (71) 344-86-91

Laury dla wrocławskich cukierników

dir / 24-07-2017

Znani wrocławscy mistrzowie cukiernictwa Sergiusz Siemionko i Wincenty Wolak uzyskali ostatnio kolejne cenne wyróżnienia. Ten pierwszy zdobył jako jedyny w skali całego kraju reprezentant branży cukierniczej Nagrodę Główną Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości

„Przedsiębiorstwo Fair Play” – otrzymują ją najlepsze firmy wyłonione spośród laureatów w danej edycji tego przedsięwzięcia, ale założona przez Pana Sergiusza w 1971 roku Cukiernia należy do nich od samego początku, ciesząc się nieustannie uznaniem nie tylko mieszkańców Wrocławia, ale również gości zagranicznych.

Ta wspaniała nagroda oraz przyznany tej placówce już po raz dziewiąty tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” są najlepszym świadectwem uczciwego postępowania w relacjach z klientami, pracownikami, kontrahentami, społecznością lokalną oraz znakomitą promocją dolnośląskiego rzemiosła i zachętą dla młodych adeptów cukierniczego zawodu. -Tych ostatnich, niestety, teraz brakuje, ale cieszę się, że niemalże cała moja załoga składa się z moich byłych uczniów, I nie kryje swojego ogromnego zadowolenia z tej nagrody. Cieszy się, że jego firma została tak wysoko oceniona w tym bardzo prestiżowym współzawodnictwie. – Moja radość jest tym większa, że jest to zasługa całej załogi składającej niemalże w całości z moich byłych uczniów, których wykształciłem już ponad 200 i cały czas czekam na kolejnych kandydatów do uprawiania cukierniczego zawodu – akcentuje Sergiusz Siemionko.

Mistrz Wincenty Wolak został z kolei wyróżniony przez Instytut Europejskiego Biznesu specjalnymi dyplomami, certyfikatami w piątej edycji programu promocyjnego „Mocna firma, godna zaufania -2017” oraz w dziesiątej odsłonie konkursu „Efektywna firma 2017”. Podczas XIV Kongresu Gospodarki Polskiej „Cukiernia-Kawiarnia Wolak” otrzymała również na wniosek Kongregacji Przemysłowo-Handlowej statuetkę „Geparda Biznesu 2017”. – Ja zawsze byłem, jestem i będę skromnym człowiekiem, ale te wyróżnienia przyjąłem z pokorą i z wielką radością. Moja żona, córka i cała załoga jest usatysfakcjonowana tym, że właśnie w taki sposób została doceniona, zauważona nasza ciężka praca – akcentuje mistrz Wincenty Wolak.

Swój zawód uprawia on od roku 1960, nieustannie udoskonala swoją firmę w sferze produkcji, technologii cukierniczej i w marketingu. Od 10 lat jest członkiem Kongregacji Przemysłowo- Handlowej, kierując obecnie jej oddziałem wojewódzkim. -To nie jest przypadek, że właśnie mistrz Wincenty Wolak został laureatem tegorocznego „Geparda 2017”. Na to wyróżnienie zasłużył sobie nie tylko osiągnięciami w pracy zawodowej, ale i w działalności społecznej i charytatywnej, promując tym samym dolnośląskie rzemiosło – uważa przewodniczący Krajowej Rady Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Jarosław Wikiera.

– Niedawno świętowaliśmy mistrzostwo świata w kategorii fryzjerskich talentów Mateusza Milejskiego i jego mistrzyni Jolanty Buczyńskiej z Cechu Rzemiosł Różnych w Dzierżoniowie. Dzisiaj cieszymy się ogromnie z laurów zdobytych przez dwóch zasłużonych rzemieślników wrocławskich – podkreśla Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew Ładziński. – Szczególne podziękowania, gratulacje i życzenia dalszych sukcesów składam Sergiuszowi Siemionce, który obchodzi właśnie swoje 75 urodziny. Obydwaj laureaci są aktywnymi członkami Dolnośląskiego Cechu Piekarzy i Cukierników. – Jesteśmy niesamowicie zadowoleni z tych nagród, sukcesów naszych mistrzów cukiernictwa. Te wyróżnienia są ogromną mobilizacją do dalszej wytężonej pracy, działalności charytatywnej, społecznej dla pozostałych naszych członków – wskazuje Starszy Dolnośląskiego Cechu Piekarzy i Cukierników Stanisław Kibało.

 

 

 Tekst i zdjęcia : Marek Zygmunt

REKLAMY

Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu

 

Skontaktuj się z nami

Plac Solny 13, 50-061 Wrocław

GODZINY PRACY:
Od poniedziałku do piątku, między 7:30 a 15:30

Sekretariat: +48 (71) 344-86-91
Fax +48 (71) 343-38-32
www.izba.wroc.pl
e-mail: sekretariat@izba.wroc.pl
NIP: 896-000-58-22
REGON: 000450051
Nr konta: Bank Polskiej Spółdzielczości S. A. w Warszawie II Oddział Wrocław –

23 1930 1190 2013 1300 0185 0002