Mamy mistrza świata wśród młodych talentów fryzjerstwa

dir / 22-05-2017

Wspaniały sukces odniósł ostatnio Mateusz  Milejski, młody stylista z Salonu Fryzjerskiego pani Jolanty Buczyńskiej  w Bielawie, członka Cechu Rzemiosł Różnych w Dzierżoniowie. Został on bowiem mistrzem świata  w zorganizowanym w Brukseli konkursie młodych talentów fryzjerstwa „Style Masters Young Talent 2017”.

Prezes naszej Izby Zbigniew Ładziński  złożył  z tego powodu zarówno Mateuszowi jak i Jego mistrzyni pani Jolancie serdeczne okolicznościowe gratulacje. Uczynił to  wspólnie ze Starszą Cechu Grażyną Kotasek w siedzibie bielawskiego salonu w obecności nie tylko całej załogi, ale i kilkunastu obecnych w tym czasie klientek. Większość z nich oczekiwała właśnie na „dostanie się” na fotel Mateusza.

Zabierając  głos w czasie tego niecodziennego spotkania,  prezes Zbigniew Ładziński  w imieniu Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej i swoim własnym podkreślił: – Jest dla mnie wielkim  zaszczytem, że tu dzisiaj przyjechałem, by docenić i uszanować zarówno naszego młodego ucznia, mistrza świata jak i jego promotorkę, mistrzynię  wielce zasłużoną w kształceniu młodych adeptów fryzjerstwa.

– Gratuluję Ci Mateuszu tego wspaniałego sukcesu, widać, że jesteś odważnym młodym człowiekiem. I życie, a przede wszystkim kariera w tym zawodzie, jest po prostu  przed tobą!

Zwracając się do pani Jolanty prezes  stwierdził, że „możemy się szczycić i być dumni z faktu, że mamy takich wspaniałych mistrzów, którzy tak jak właśnie pani przykładają wielką wagę,  wiele pracy do kształcenia uczniów. Prezes dodał, że  to fantastyczne osiągniecie jest także docenieniem, wyróżnieniem dla wszystkich ponad 5 tys. członków Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej i 37 zrzeszonych w niej Cechów, a szczególnie znaczenia, jakie przywiązujemy do kształcenia uczniów.

Swojej radości z tego niecodziennego spotkania nie ukrywała pani Jolanta Buczyńska. – Same  moje łzy  zarówno dzisiaj jak i   w momencie ogłaszania w Brukseli wyników konkursu świadczą o moim wielkim wzruszeniu i zadowoleniu. a Mateusz jest bardzo zdolny, ma ogromny talent. Jeśli tego nie zmarnuje, to na pewno będzie super!