Cech Rzemiosł Budowlanych we Wrocławiu, w ramach umowy z Województwem Dolnośląskim zrealizował zadanie publiczne pt. „Promocja i upowszechnianie unikalnych kompetencji rzemieślniczych”. Celem zadania była promocja rzemieślniczych zawodów niszowych/ginących. Działanie to było zrealizowane poprzez rozpowszechnienie informacji o działalności i potrzebie kontynuacji kształcenia w zakresie znikających z naszego życia unikalnych profesji, które dotyczą przeważnie zawodów rzemieślniczych. Wiele z tych zawodów zostało wypartych przez rozwój nowoczesnej technologii i produkcję masową. Są jednak takie, o których kontynuację powinniśmy zadbać i szczególnie zabiegać, a dotyczy to zawodów m.in. wpisujących się w potrzeby codziennego funkcjonowania naszego społeczeństwa, takich jak np. szewc, zegarmistrz czy krawiec. Obecnie szczególnego znaczenia nabierają zawody, które zanikają z rynku pracy ze względu na brak zainteresowania ich wykonywaniem. Jedną z przyczyn takiego stanu jest brak wiedzy w społeczeństwie o możliwościach zdobywania wykształcenia i wykonywania tych zawodów, na które jest coraz większe zapotrzebowanie na rynku. W ramach realizacji zadania publicznego „Promocja i upowszechnianie unikalnych kompetencji rzemieślniczych”, zostały opublikowane w prasie dolnośląskiej , dzienniku „Gazeta Wrocławska”, artykuły opisujące ginące zawody rzemieślnicze.
Zapraszamy do lektury
Zadanie publiczne sfinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Cech Rzemiosł Budowlanych we Wrocławiu, w ramach umowy z Województwem Dolnośląskim zrealizował publiczne pt. „Rzemiosło otwarte na innowacje”.
Celem zadania była promocja innowacyjnych zakładów rzemieślniczych Dolnego Śląska. Na terenie naszego województwa działają nowoczesne firmy rzemieślnicze, które nie zamykają się w tradycyjnych metodach pracy, lecz łączą tradycje z nowoczesnością. Firmy te uznają innowacje za kluczowy aspekt prowadzenia swojej działalności gospodarczej. Współpracują z ośrodkami B+R, wdrażają nowe technologie, innowacje w metodach organizacji pracy, podnoszą kwalifikacje i kompetencje swoje i pracowników. Są znane nie tylko na dolnośląskim rynku, ale i na rynku europejskim, rzadko jednak są kojarzone z działalnością rzemieślniczą. Uczestniczą w wielu międzynarodowych imprezach (targi, wystawy itp.) promując nie tylko swoją działalność, ale i gospodarkę naszego regionu. W społeczeństwie jednak rzemieślnik najczęściej kojarzony jest z małą, jednoosobową firmą o zasięgu lokalnym.
Poprzez realizację zadania „Rzemiosło otwarte na innowacje” pokazano społeczeństwu rzemieślników i ich działalność, otwartą na łączenie tradycyjnych umiejętności ze stosowaniem nowoczesnych technologii. Zakłady te odnoszą sukcesy na rynku i są przykładem dobrych praktyk rzemiosła dla innych podmiotów gospodarczych, oraz dla kandydatów do zdobycia zawodu rzemieślniczego.
W dzienniku „Gazeta Wrocławska” opublikowano 4 artykuły prezentujące rzemieślników i ich firmy otwarte na innowacje.
Zapraszamy do lektury.
Zadanie publiczne sfinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Plac Solny 13, 50-061 Wrocław
GODZINY PRACY:
Od poniedziałku do piątku, między 7:30 a 15:30
Sekretariat: +48 (71) 344-86-91
Fax +48 (71) 343-38-32
www.izba.wroc.pl
e-mail: sekretariat@izba.wroc.pl
NIP: 896-000-58-22
REGON: 000450051
Nr konta: Bank Polskiej Spółdzielczości S. A. w Warszawie II Oddział Wrocław –
23 1930 1190 2013 1300 0185 0002