XXXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę

dir / 29-06-2017

Organizatorem tegorocznego pielgrzymowania była Beskidzka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku- Białej, a honorowy patronat sprawowali prezydent tego miasta Jacek Krywułt oraz Ordynariusz Diecezji Bielsko- Żywieckiej ks. bp. Roman Pindel. Pasterz Kościoła Bielsko-Żywieckiego przewodniczył uroczystej Eucharystii sprawowanej na Wałach Jasnogórskich m.in. przez kapelana Krajowego Rzemiosła. ks. kan. Krzysztofa Rusieckiego.

Nawiązując w homilii do hasła tegorocznej pielgrzymki „Praca rzemieślników Koroną Maryi”, ksiądz biskup pytał – jaka praca może być godną tego, aby była koroną Maryi? Jego zdaniem odpowiedź na to pytanie znajdujemy w dzisiejszy Słowie Bożym i w modlitwie kolekty. Wskazał, że właśnie tam jest piękne rozwinięcie tego hasła – nasza ufność Bogu w jedynym Zbawicielu stanowi koronę Maryi. Nasza ufność wobec tego, który przychodzi z pomocą tym, którzy są w trudnej sytuacji, a Jemu ufają. To może być godna korona Maryi.

– Ta korona Maryi, godna tego, aby być koroną, to nasza wiara i ufność istniejąca w życiu tego człowieka, który wierzy, stara się, żeby ta relacja z Bogiem była ożywiona codzienną modlitwą, słuchaniem Boga i postępowaniem według sumienia – akcentował kończąc homilię ks. bp. Roman Pindel.

W czasie Eucharystii przyjęto Akt Zawierzenia Maryi – Królowej Polski Rzemiosła Polskiego. A przed Mszą św. odbyła się ceremonia wręczenia okolicznościowych dyplomów mistrzom i uczniom rzemiosła wybranym przez poszczególne Izby jako wzorowe przykłady postawy moralnej i zawodowej. Z naszej izby doceniono w ten sposób panią Jolantę Buczyńską, właścicielkę Salon u Fryzjerskiego „ Jolanta” w Bielawie , promotorkę wielu uczniów w tym zawodzie, a ostatnio mistrza świata w kategorii młodych talentów Mateusza Milejskiego, który n estety nie mógł uczestniczyć w pielgrzymce i osobiście odebrać dyplom.