Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu objęła Patronat Tytularny nad ogólnopolskim konkursem Mistrzów Barberów pod nazwą FAST FADE FIGHT na szybkość i precyzję w wykonaniu strzyżenia męskiego.

Pomysłodawcą Konkursu jest Mario Mayer, fryzjer męski z prawie 30-letnim doświadczeniem, szkoleniowiec wrocławskiej Akademii Barberingu Mayer & Matykiewicz, zdobywca 3 miejsca w 2018 roku na Mistrzostwach Świata we Włoszech, Członek Cechu Rzemiosł Różnych we Wrocławiu.

Fast Fade Fight polega na wykonaniu przez ośmiu zawodników w ciągu 15 minut strzyżenia fryzury „Skin Fade”. Zwycięzcą Konkursu zostaje zawodnik, który otrzyma największą ilość punktów ze strony Jury w składzie:  Kamil CESARSKI, Costantino PIETRAFESA, Lucjan WOSIEK. Nad całością starcia czuwa Komisja, reprezentowana przez międzynarodowe sławy sztuki barberskiej: Ernesto BARBERROO z Irlandii i Ramson BARBER z Czech.

Konkurs odbywać się będzie cyklicznie co półtorej miesiąca w jednym z ośmiu miast Polski.

W finałowym starciu uczestnicy będą walczyć o puchar Prezesa Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu.

Wyłoniony Mistrz Polski będzie reprezentował nasze barwy narodowe w kontynuacji Konkursu w Czechach i Irlandii w walce o tytuł Mistrza Europy.

Za Nami pierwsze starcie, które miało miejsce w dniu 10 sierpnia b.r. w Brzegu. Zwycięzcą został VICTOR z  poznańskiego The Bro Barbershop. Gratulujemy !