W katedrze p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła  sakrę biskupią przyjął nowy biskup pomocniczy Diecezji Legnickiej ks. bp. Piotr Wawrzynek W uroczystości, której przewodniczył metropolita wrocławski ks. abp. Józef Kupny uczestniczyli m.in. : rodzice, rodzeństwo najbliższa rodzina Księdza Biskupa Piotra, hierarchowie z Polski oraz z diecezji czeskich i niemieckich graniczących z Diecezją Legnicką, reprezentanci władz samorządowych ,instytucji i organizacji współpracujących z Kościołem Legnickim. Wśród tych ostatnich nie mogło zabraknąć delegacji Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej z prezesem Zbigniewem Ładzińskim, wiceprezesami : Zygmuntem Rzucidło i Sławomirem Zarentowiczem oraz przedstawicieli Cechu Rzemiosł Różnych w Legnicy na czele z jego Starszym Jackiem Kamolą.

Zabierając głos w czasie Mszy św. ordynariusz Diecezji Legnickiej ks. bp. Andrzej Siemieniewski nawiązując do słów napisanych na katedralnej ambonie” Wołaj, nie ustawaj i wznoś swój głos” życzył „By to wołanie było w imię Jezusa Chrystusa, aby to podnoszenie głosu było zwiastowaniem Dobrej Nowiny ,aby zwiastowanie znajdowało oddźwięk w sercach tych wszystkich, którzy dzisiaj są tutaj zgromadzeni”. Pasterz Kościoła Legnickiego życzył nowemu biskupowi pomocniczemu „ Aby  wśród takich życzliwych ludzi Kościoła, spragnionych Słowa Bożego Twoja posługa przyniosła dobry owoc wszelkiego uświęcenia”.

Przemawiając na zakończenie Eucharystii ks. bp. Piotr Wawrzynek podziękował Bogu w Trójcy jedynemu za dar życia, Chrztu Świętego i powołana do posługi w Kościele.-Dziękuję za Słowo Boże, które od lat mnie prowadzi ,oświeca mój umysł i serce. Dziękuję za dar sakramentów, które mnie umacniają i leczą, a nade wszystko za głębokie przekonanie o Bożej obecności, bliskości w moim życiu. Niech Bóg będzie uwielbiony. Dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzył Ojciec Święty Franciszek wyznaczając mnie do posługi biskupa pomocniczego w Diecezji Legnickiej- mówił w swoim wystąpieniu ks. bp. Piotr Wawrzynek.

Tekst i zdjęcia : Marek Zygmunt