Nabór do komisji egzaminacyjnej
Zaproszenie do udziału w pracach komisji egzaminacyjnych sprawdzających i potwierdzających kwalifikacje zawodowe osób przystępujących do egzaminów czeladniczych i mistrzowskich w danym zawodzie.
Jeśli najwyższa jakość rzemiosła i kultywowanie tradycji rzemieślniczych są dla Państwa cenne i stanowią misję,
jeśli chcą Państwo wykorzystać swoją wiedzę i kwalifikacje zawodowe, praktycznie i merytorycznie:
Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu zaprasza Państwa do udziału w pracach komisji egzaminacyjnych sprawdzających
i potwierdzających kwalifikacje zawodowe osób przystępujących do egzaminów czeladniczych i mistrzowskich w danym zawodzie”
- KOSZYKARZ PLECIONKARZ
- FLORYSTA
- WIZAŻYSTKA/STYLISTKA
- MECHANIK MOTOCYKLOWY
- ZDUN
- MECHANIK-OPERATOR POJAZDÓW ROLNICZYCH
- ORGANOMISTRZ
- KELNER
- WULKANIZATOR
- WITRAŻOWNIK
- MONTER SIECI I INSTALACJI SANITARNYCH
- OPERATOR OBRABIAREK STEROWANYCH NUMERYCZNIE
Zapewniamy pracę (dodatkową) w prestiżowej instytucji, atrakcyjne wynagrodzenie, miłą atmosferę i satysfakcję z wykonywanej pracy.
Zainteresowanych kandydatów do komisji egzaminacyjnych prosimy o wypełnienie i złożenie poniższych dokumentów:
oraz załączenie dokumentów potwierdzających spełnienie warunków określonych w w/w rozporządzeniu.
Złożenia oferty można dokonać mailowo lub skontaktować się z nami bezpośrednio:
e-mail: oswiata@izba.wroc.pl
tel. 71 344 86 91 wew. 59.
Osoby zainteresowane powołaniem do komisji powinny spełniać wymogi kwalifikacyjne określone
w § 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 stycznia 2017 r. w sprawie egzaminu czeladniczego, egzaminu mistrzowskiego oraz egzaminu sprawdzającego, przeprowadzanych przez
komisje egzaminacyjne izb rzemieślniczych (Dz.U. z 2017 r., poz. 89 z późn. zm.)
Przewodniczący komisji i zastępcy przewodniczącego komisji powinni posiadać wykształcenie wyższe oraz co najmniej sześcioletni okres wykonywania zawodu, którego dotyczy egzamin.
W przypadku braku możliwości powołania przewodniczącego komisji lub zastępcy przewodniczącego komisji spełniającego wymagania, w szczególności w przypadku egzaminu przeprowadzanego w zawodzie unikatowym, przewodniczący komisji lub zastępcy przewodniczącego komisji powinni posiadać:
1)wykształcenie średnie i tytuł mistrza w zawodzie, którego dotyczy egzamin, lub w zawodzie wchodzącym w zakres tego zawodu oraz co najmniej trzyletni okres wykonywania zawodu, którego dotyczy egzamin, lub zawodu wchodzącego w zakres tego zawodu, po uzyskaniu tytułu mistrza, albo
2) wykształcenie średnie i tytuł technika w zawodzie, którego dotyczy egzamin, lub w zawodzie wchodzącym w zakres tego zawodu oraz co najmniej sześcioletni okres wykonywania zawodu, którego dotyczy egzamin, lub zawodu wchodzącego w zakres tego zawodu, po uzyskaniu tytułu technika, albo
3) wykształcenie zasadnicze zawodowe i tytuł mistrza w zawodzie unikatowym, którego dotyczy egzamin, oraz co naj-mniej sześcioletni okres wykonywania zawodu, po uzyskaniu tytułu mistrza.
Członkowie komisji powinni posiadać:
1)wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe i tytuł mistrza w zawodzie, którego dotyczy egzamin, lub w zawodzie wchodzącym w zakres tego zawodu oraz co najmniej trzyletni okres wykonywania zawodu, którego dotyczy egzamin, lub zawodu wchodzącego w zakres tego zawodu,
po uzyskaniu tytułu mistrza, albo
2)wykształcenie co najmniej średnie i tytuł technika w zawodzie, którego dotyczy egzamin, lub w zawodzie wchodzącym w zakres tego zawodu oraz co najmniej sześcioletni okres wykonywania zawodu, którego dotyczy egzamin, lub zawodu wchodzącego w zakres tego zawodu, po uzyskaniu tytułu technika.
Przewodniczący komisji, zastępcy przewodniczącego komisji oraz członkowie komisji powinni posiadać przygotowanie pedagogiczne wymagane od nauczycieli, określone w przepisach wydanych na podstawie art.9 ust.2 ustawy z dnia 26.01.1982r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z2016r. poz.1379), lub ukończony kurs pedagogiczny wymagany od instruktorów praktycznej nauki zawodu.